Šis modulis sniedz informāciju par internetu - interneta koncepti un tā definīcijas; tīmekļa pārlūkošanas pamatprincipi; kā pārlūkot un manipulēt ar pārlūkprogrammu; kā meklēt tiešsaistes informāciju; kādi ir draudi, lejupielādējot saturu un e-pastu; kā izveidot e-pasta kontu; kā nosūtīt e-pastu; kā saņemt skenētus failus; kas ir surogātpasta e-pasti.
Šis modulis nodrošina visus nepieciešamos materiālus, lai apmācītu seniorus par interneta komunikācijas pamatjēdzieniem, konkrētāk koncentrējoties uz sociālajiem medijiem. Materiāli satur informāciju par sociālo mediju komunikācijas koncepciju, tās diapazonu un formām. Drošības sadaļā ir materiāli par interneta drošību, piemēram, sociālo mediju kontu nodrošināšana, konta privāto iestatījumu pārvaldība, viltotu ziņu un vīrusu saturošu ziņojumu atpazīšana. Sociālo mediju sadaļā sniegti materiāli par konkrētiem sociālajiem medijiem (Facebook, Whatsapp, Skype, Viber), piemēram, konta izveidošana, ziņojumapmaiņa, iesaistes iespējas, datu koplietošana, kontaktu meklēšana un bloķēšana un citas pamatprasmes, kas nepieciešamas, lai atvieglotu senioru digitālo integrāciju, izmantojot interneta komunikāciju.
Šis modulis sniedz nepieciešamo informāciju par datora aparatūru. Šajā modulī apmācāmais sapratīs, kādi ir datora galvenie komponenti, kā tos savienot kopā un kā izmantot pareizos piederumus sava modeļa un datora tipa vajadzībām. Modulis ietver arī izpratni par mobilajiem tālruņiem, tai skaitā pievēršot uzmanību viedtālruņiem. Tas sniegs pamatinformāciju par to, kā uzņemt attēlus un videoklipus un kā tos koplietot ar ģimeni un draugiem. Modulis sniegs noderīgu informāciju par tālruņa piederumiem un to lietošanu. Pēc aparatūras pamatinformācijas apgūšanas, moduļa ietvaros tiks apgūts tīkls un tā galvenās iezīmes, piemēram: kāda veida tīkli pastāv? Kāda ir atšķirība starp Wi-Fi un kabeļu tīklu un to, kā darbojas tīmeklis. Pēc moduļa pabeigšanas seniori varēs sazināties ar saviem draugiem un ģimeni bez trešās personas palīdzības.
Šī moduļa noslēgumā apmācāmie pratīs:
1. Efektīvi darboties uz datora darbvirsmas, izmantojot ikonas un Windows.
2. Pielāgot galvenos operētājsistēmas iestatījumus un izmantot iebūvētās palīdzības funkcijas.
3. Radīt vienkāršu dokumentu un to izprintēt.
Izprast galvenos failu pārvaldības principus un pratīs efektīvi organizēt datnes un mapes.